Dovolená v Mikulově na jedničku :)

19. srpna 2014 v 12:27 | Žanet |  Moje fotky
Omlouvám se, že píšu po poměrně dlouhé době, ale teď jsem toho měla moc. Konečně se ale dostávám k fotkám z dovolené, na které jsem byla poslední týden v červenci :) Bydlela jsem v Sedlci, což je malinká vesničku asi 5 kilometrů od Mikulova. Byla jsem tam týden a každý den jsme jeli buď právě do Mikulova nebo Lednice, do Valtic a jeden den jsme taky navštívili Vídeň, kdy jsme se jeli prodívat do Schönbrunnu :)
Z dovolené jsem přivezla domů 769 fotek, z toho jsem jich upravila ty nejvíc používatelné a vzniklo 102, což je slušný skok. Pochopitelně vám nebudu ukazovat všech 102 fotek, ale jen pár. Některé fotky ve mě vyvolávají depresi, ale některé mě zase dokáží uklidnit a cítím se příjemně, když se na ně dívám.
Letos poprvé jsme byli na dovolené i se psem. Naší Nelinkou, které je sice fotogenická, ale princezna se nerada fotí a tak pokaždé, když viděla foťák, otočila se k němu zády. Ale někdy ji nic jiného nezbývalo a dokázala jsem ji vyfotit :3


Nebudu vám sem dávat svůj týdenní harmonogram, kdy kde jak jsem kde byla, protože ani já sama si ho už nepamatuji. Tady jsou fotky, a když k nim budu mít nějakou historku nebo prostě nějakou řeč, tak ji napíšu pod fotku :D
Navštívila jsem židovský hřbitov, už jen proto, že s Židy tak nějak soucítím. Když jsem byla na tomto hřbitově, který je v Mikulově, měla jsem sevřený žaludek a cítila jsem se dost mizerně. A to proto, že hroby nemají takovou tu ohrádku, jako hroby v současné době a je to velice nechutný pocit, když procházíte mezi těma hroby a řeknete si, podemnou právě teď někdo leží. Tyto fotky mě přivádějí k depresi a tak raději pojdme dál.
Toto je část zahrady Mikulovského zámku. Tato fotka, oproti židovskému hřbitovu, mě uklidňuje, dokážu si představit, při pohledu na tu fotku, že tam sedím a relaxuji :) Na druhé fotce je vyfocen Mikulovský zámek z místa, kde nademnou byl Kozí hrádek -možná znáte :)
Daší město, které jsem už zmínila, a navštívila byla Lednice :) Skutečně nádherný zámek, obrovský skleník a zahrady, které vypadají jako Versailles. Nicméně i tady je jedna negativní věc, a tou věcí je, že 3/4 hodiny čekáte ve frontě, aby jste si koupili jeden okruh, na druhý si musíte počkat úplně někde jinde. Poté navíc čekáte dlouho i na prohlídku (my čekali hodinu a něco). Takže stráví tě necelé 3 hodiny čekáním na jeden okruh, který trvá třičtvrtě hodiny a uvidíte jedno patro. Teď si říkám, jestli to za to stálo.
Všechna zvířata byla za sklem nebo v klecích, ke kterým se NIKDY (-_-) nedalo přijít blíž, abych měla dobrou fotku. A tak jsem ráda, že ten tygr vypadá jako tygr :D
Už jste někdy viděli modlící se surikatu k Alláhovi? Ne? V Tiergarten zoo ve Vídni jednu takovou mají :)
A co takhle medvěda na houpačce? :D
A pro mě nejoblíbenější fotka ze zoo, taková (opět) která mě uklidňuje :3
Další místo > Zoologická zahrada Tiergarten a Schönbrunn. Abych pravdu řekla, Vídeň mě zklamala. Je daleko horší než Praha :D Co 10 metrů je semafor, šílené kolony a do toho autobus, který má zastávku co 5 metrů. Ve Vídni nemají žádné značky ve smyslu "Jeďte tudy, dostanete se k Schönbrunnu" nebo "Jeďte tudy, dostanete se k nákupnímu centru" absolutně nic. Ani Schönbrunn není nijak označený rozcestníkem, kde najdete zoo, palác,..
Nejhorší ale bylo dostat se z Vídně ven. Jezdili jsme dobré 2 hodiny v jedné ulici tam a zpátky a pokáždé odbočili do jiné uličky po které jsme se vrátili úplně jinou uličkou zpátky na tu šíleně dlouhou ulici, kde jsme byli předtím :D Teď se sice směju, ale věřte, že předtím to vtipné rozhodně nebylo!! -_- :D Do Vídně už nikdy nejedu! Maximálně zaparkovat na kraji Vídně a jet metrem > Tradááá! :D
Město Valtice má krásný zámek, sice jsem nemohla jít na prohlídku, protože jsme tam byli v pondělí a v pondělí zrovna prohlídky nemají (-_-), ale mohla jsem se vyfotit venku a blah, blah, blah.

A teď už jen fotky, které nebudu komentovat, protože taky proč, že jo? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilyya Lay Ilyya Lay | Web | 19. srpna 2014 v 16:54 | Reagovat

Bude se jmenovat Sárinka:)
dokonalý fotky! museli jste si to hezky užít:)!

2 Pita Pita | Web | 19. srpna 2014 v 17:37 | Reagovat

Nelinka je krásná!:O
a vůbec všechny fotky! Jsi moc nadaná:)

3 Scarlett Scarlett | Web | 19. srpna 2014 v 20:17 | Reagovat

Jééé krásné fotky moc ti to tam sluši

4 Lucie N. Lucie N. | Web | 20. srpna 2014 v 14:49 | Reagovat

Prolétla jsem jen fotky a teda musím říct WOOOOOW :-)) krásné obrázky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama