Dnešní generace

2. června 2014 v 18:52 | Žanet |  Deníček
Možná to někoho štve a možná se k nim někdo připojuje. Já osobně jsem ten první typ člověka. Generace dřívějších let se snad úplně vytratila. Kde jsou ty časy, kdy jsme si chodili hrát ven s kamarády a jen tak si házet míčem a hrát různé kolektivní hry? Kde je ta doba, kdy jsme přišli ze školy, udělali jsme si úkoly a šly ven, kde jsme se zdržely do tmy?
Cuty boyNikdo nemá tušení. Stačilo lusknutí prstem a najednou jsou všichni (i odpůrci) vysloveně přilepeni u svých počítačů, notebooků, tabletů nebo mobilů. V České Republice není snad člověk, který by neměl dotykový mobil a už vůbec není člověk, který by neměl mobil. Když jste si přečetli tuto větu, asi jste si řekli "co bych dělal/a bez mobilu?", že? Žili by jste ten život, který jste měli, když jste byli malí. Kdyby každý myslel na svoji budoucnost, a nejen na svoji, ale i svých dětí, nemuselo to zajít až takhle daleko.
Untitled

Dnes jdu po ulici a vidím maximálně pěti leté dítě, které má daleko lepší mobil než já. Není to tím, že jeho rodiče mají peníze a moje rodina ne, tím to opravdu není, je to rozmazleností dítěte, protože si vydupe takto drahý mobil u svých rodičů, kteří jsou natolik "neschopní", že aby místo vymyšlení jiné zábavy pro dítě mu koupí mobil, aby ho "umlčeli".
Jdu do obchodu a střetnu se s malým dítětem, kterému je asi čtyři roky - více určitě ne, jak říká své babičce: "Vidíš, babi, tuhle hračku? Tak přesně takhle vypadá moje postavička na tabletu!" a odhráčel si dál. Místo toho, aby řekl: "Vidíš, babi, tuhle hračku? Přesně takovou bych si přál jednou mít!" nezní vám to líp? Mi teda ano!

Jestli chcete takovouhle generaci, tak pokračujte v tom co děláte - i když je to smutné. Nač mít Iphone,.. a všechny sociální sítě, když je přeci mnohem lepší jít ven se svými přáteli a pořádně si pokecat? Malým dětem do ruky takové věci vůbec nepatří, sotva se naučili chodit a mluvit. Čím později začnou s těmito médii pracovat, tím déle budou mít kvalitní zrak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Míša Gřešková Míša Gřešková | E-mail | Web | 2. června 2014 v 19:02 | Reagovat

Na jednu stranu je to opravdu smutné, já jsem měla úžasné dětství a to proto, že jsem lítala s klukama po ulici nebo jezdila na kole.
Ale dnešní doba je tak urychlená, uspěchaná, že se tomu téměř nedá vyhnout. Můj brácha třeba už ve svých devíti letech umí některé věci na tabletu líp než můj táta, a to se pracovně pohybuje na internetu a bez počítače téměř nevýjde z domu.
Jak říkáš, že malé děti mají mnohdy lepší telefon, než ty .. Můj brácha má iPhone. Ale ne proto, že si ho vydupal, dostal můj starý. Na jednu stranu s tebou souhlasím, ale ne vždycky to je tak jak to vypadá a co my víme, třeba jednou z těch počítačových dětí budou experti na IKT techniku :))

2 Klárka Klárka | 2. června 2014 v 19:08 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím!! Neříkám, že já bych se bez mobilu neobešla :D Ale vidět pětileté dítě s Iphonem a Ipodem a vším tímhle zařízením, je to smutné.V jejich věku jsem byla ráda, že mi mamka koupila lízátko :D :D

http://my-dream-is-to-live.blogspot.cz/

3 MrMarkii MrMarkii | Web | 2. června 2014 v 19:14 | Reagovat

Je to sice smutné, ale nic nikdo s tím už neudělá, bohužel. Já také vyjdu ven a vidím malé děti, jenž drží mnohem lepší mobil, než-li mám já. A o tabletech ani neumluvě. Nedávno jsem byl na návštěvě v páté třídě ZŠ. O přestávku tam všichni vytáhly Iphony a hlavně tablety a začali hrát různé hry. Nebo jeden můj kamarád, který přinesl k nám do třídy svůj notebook, pár páťáků hned přiběhlo k nám a chtěly po mém kamarádovi, aby jim pustil porno. Naštěstí to neudělal, ale nevychovanost a drzost dnešních dětí je vážně nehorázná. Já v jejich věku jsem byl už šťastný, že po mámě dostanou starou Nokii 5110. Nebyl to žádný hit. Už i pár lidí mělo barevný displej a dnes? Už jsou to samé vymoženosti. Víš co? Já těm dětem ani nezávidím! Mam mobil, který nemá ani Android a jsem spokojen. Nepotřebuji žádné telefony, které nejsou pomalu ani volání a na SMS. Já chci telefon, aby alespoň vyplnil má očekávání - volání, zprávy, hudba, kalkulačka a budík. Nic víc nepotřebuji. Jak říká Míša Gřešková (komentář nad tímto), co my víme. Jednou z nich mohou být i experti přes tyto věci. I když... :D I když se tím vyučí, stále je tady problém, že čím dál tím víc dochází pracovní místa zaměřená pro tyto obory. Každý má dobré vzdělání s maturitou, ale sehnat práci na jeho ''vyšší'' vzdělání je dnes poměrně těžké. To jsem ale odběhl od tématu tohoto článku. Jak jsem říkal, nikdo s tím už nic nenadělá. Je to masivní a co my víme, co bude za takových deset let? Třeba se to změní nebo se to vylepší...

4 Míša Gřešková Míša Gřešková | E-mail | Web | 2. června 2014 v 19:30 | Reagovat

Neříkám, že všichni. Ale taky né všichni u těch počítačů sedí.
A proč má iPhone? Proč máš ty telefon? Protože prostě nějaký mobil potřebuje. Rodiče potřebují vědět, kde je, potřebují se s ním domlouvat. A třeba taky, aby věděli, kde je, když lítá venku. Já jsem ve třetí třídě už taky měla mobil (a to, že to byla stará nerozbitná Nokia na věci nic nemění). Stejně jako já tehdy tak on dneska dostal mobil, který prostě přebýval. A, že ty jsi nepotřebovala mobil? To už je věc názoru.

5 Míša Gřešková Míša Gřešková | E-mail | Web | 2. června 2014 v 19:53 | Reagovat

Tak pak už to je o tvém rozhodnutí, o tvém životním stylu. Já třeba mám mobil pořád po ruce, protože vím, že když dostanu nápad na článek, potřebuju si něco zapsat tak mám mobil po ruce. A jelikož používám notebook na zápisy do školy, mám je všechny synchronizované s mobilem tak třeba ve volné chvíli v autobuse se může učit bez toho, abych tahala hromady sešitů :))

6 Lily Love Lily Love | Web | 6. června 2014 v 10:00 | Reagovat

Já teda vidím spousty děti hrát si na zahradě a venku...nevím jak u vás ale u nás v ulici/čtvrt když je hezké počasí tak jsou všichni děti venku.Nepříjde mi divné že má dítě drahý mobil..každý má mobil a navíc mobil má spoustu výhod třeba pro tý co bydlejí daleko od školy a rodiče o ně mají strach.A myslím si že je to tím,že rodiče mají peníze a né tím že by si to dítě vydupalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama