44 otázek na které chcete znát odpověď

29. dubna 2013 v 18:28 | Žanet |  Soul


Je pro vlasy lepší hřeben, nebo kartáč? Proč by každá žena měla mít značkovou kabelku? Tady jsou odpovědi na to, co vás pálí!


44. Je každodenní mytí vlasů škodlivé?
Ne, velmi časté mytí vaší hřívě v zásadě neubližuje. "Je škodlivé jen v případě, že používáte třeba šampon na mastné vlasy, protože ten je vysuší nejen u hlavy, ale samozřejmě i v délkách - v konečcích. Určitě je tedy lepší v případě, kdy se vlasy nadměrně mastí, použít spíše pudr nebo ještě lépe suchý šampon, který se aplikuje pouze ke kořínkům," doporučuje Veronika Kleinerová, majitelka salonů krásy Dolce Diva.

43. Můžu nosit současně menší kabelku a větší tašku?
Ano, bez obav. "Řada žen v takzvané druhé tašce nosí různé dokumenty, notebook či nákup. Jen ji nezapomeňte sladit s ostatním oblečením a kabelkou," doporučuje stylistika Monika Kuželová. Taška by podle ní také neměla působit lacině a je vhodnější ji vybrat v neutrální barvě, aby se hodila k většině oblečení, co máte doma. "Pro tyto účely je ideální skládací kabela, například od značky Longchamp, která je k dostání v různých velikostech i barvách."

42.Jak vařit těstoviny, aby se neslepily?
Nejdůležitější je dostatečné množství vody. Na 100 g těstovin používejte 2 litry vody a na každých dalších 100 g těstovin přidejte litr vody navíc. Dalším klíčem k úspěchu je používat místo kamenné soli tu mořskou. Voda na těstoviny by totiž měla být slaná jako moře.

41.Kdy vchází první žena?
V zásadě platí pravidlo, že pánové uvádějí ženy do prostředí, která jsou jim bližší, a naopak. Například do obchodu s botami vchází první žena, ale do restaurace a neznámých prostor vždy vstupuje první muž. To aby se ujistil, že jeho partnerce v místnosti nebude hrozit nebezpečí.

40. Dolévá se víno?
Bývalo dobrým zvykem dolévat víno do skleniček až po jejich úplném vyprázdnění. Postupem času však začalo být povolené doplňovat nedopité červené a později i bílé víno. Dnes už doléváme vína všech druhů.

39.Jak vyžehlit lněné oblečení?
Před posledním mácháním přidejte do pračky škrob a oblečení pak žehlete naruby, aby se místy nelesklo. Vlnu či manšestr žehlete ze stejného důvodu přes látku.

38.Jak elegantně nosit notebook?
Na trhu je řada aktovek, tašek a pouzder vyrobených speciálně pro notebooky. Existují sportovnější verze, ale i velmi elegantní. "Ke kostýmku se hodí jednoduchá pouzdra bez ozdob a nápisů s držadlem do ruky či popruhem přes rameno," doporučuje Monika Kuželová.

37. Způsobuje prodlužování řas jejich oslabení a následné vypadávání?
Rozhodně ne. Potvrzuje to i Veronika Kleinerová, jejíž specializací je právě aplikace permanentních řas: "Prodlužování řas není vlastním řasám nijak škodlivé. Pokud je nosíte několik let a poté si je necháte odborně sundat, může se vám zdát, že jsou malinko kratší, ale to je jen o zvyku. Je však možné, že některé jen zatím nevyrostly do původní délky. Proto je třeba počkat dva až tři týdny, kdy by se vše mělo vrátit do původního stavu." Samotné vypadávání řas Kleinerová vysvětluje jednoduše. Syntetické řasy jsou jen výraznější a vy si téměř vždy všimnete, když jednu ztratíte, kdežto uvolnění vlastní řasy často ani nezaznamenáte.

36. Potřebuji drahé hodinky?
Nošení drahých hodinek je velmi individuální. Některé ženy do nich investují jako do drahého šperku. Pokud ale hodinky ráda střídáte podle nálady a oblečení, budou pro vás vhodnější trendy hodinky v různých provedeních, kterých můžete mít za dostupný peníz hned několik.

35. Jak prát ručníky, aby byly měkké?
Zapomeňte na aviváž, která vlákna ručníků slepí k sobě. Ideální je tekutý prací prostředek a praní na čtyřicet stupňů. Dobré je také sušení v sušičce, pokud ji nemáte, zvolte šňůru. Nikdy je nesušte na horkých radiátorech, vlákna se polámou a ručník se tak poničí.

34. Proč bych měla chodit pravidelně ke kosmetičce, aby mi vyčistila pleť?
"Spousta žen sice nepodceňuje domácí péči o pleť, ale bohužel podceňují pravidelnou péči u kosmetičky. Přitom pravidelná masáž pleť vypne a navrátí jí zdravější vzhled. Samozřejmě i jakákoliv forma hloubkového čištění je důležitá, aby pleť správně regulovala mastnotu," vysvětluje Veronika Kleinerová. Podle ní by navíc každá žena po třicítce měla péči u kosmetičky absolvovat alespoň jednou za šest týdnů.

33. Jak uchovat kytici co nejdéle čerstvou?
Stonky květin vždy šikmo seřízněte, rozhodně nepoužívejte nůžky, které by svým tlakem mohly poškodit rostlinná vlákna a květiny by pak nemohly pít. Nezapomeňte také odstranit listy ze stonků až do výšky, kam sahá voda ve váze. Růže vám nejdéle vydrží, když je jednou za dva dny necháte přes noc celé ponořené ve vodě.

32. Jaké prádlo si obléct pod průsvitnou halenku?
Monika Kuželová radí nosit pod světlé nebo bílé průsvitné halenky hladké podprsenky tělové barvy. "Bílé prádlo je pod bílým průsvitným oblečením stejně nápadné jako to barevné. Pod tmavé a černé průsvitné svršky je nejvhodnější černé prádlo, případně tělové," vysvětluje. Které prádlo je vhodnější a pod oblečením skoro neznatelné, zjistíte v zrcadle na denním světle. Umělé osvětlení může klamat.

31. Jak ošetřit pleť po peelingu?
"Po peelingu je vhodné nanést masku, protože pleť je lépe připravená přijmout vitaminy, kolagen a všechny výživné látky. Určitě nezapomeňte obličej nakonec ošetřit krémem vhodným pro vaši pleť," radí kosmetička Veronika Kleinerová a doporučuje aplikovat doma peeling nanejvýš jednou do měsíce. Sama by přitom upřednostnila enzymatický peeling při návštěvě kosmetického salonu.

30. Jak si co nejdéle udržet opálení?
Nejdůležitější je pokožku hydratovat, proto používejte výživná tělová mléka a dvakrát týdně si dopřejte tělový peeling. Kůže se vám tak nebude vysušovat a zůstane o něco déle krásně hladká a opálená.

29. Může být nadměrný přísun tekutin škodlivý?
"Optimální množství tekutin se doporučuje 3 až 4 deci na 10 kilogramů vaší váhy s ohledem na vaši fyzickou aktivitu, věk, a podobně. Přísun tekutin by navíc měl být po celý den rovnoměrný. Nadbytečným přísunem tekutin totiž zatěžujeme zejména ledviny, trávicí systém a další orgány těla," varuje Eva Straškrábová, která působí jako hlavní výživová poradkyně ve společnosti Naturhouse.

28. Kde skladovat laky na nehty, aby nevyschly?
Ideální je uložit je do lednice, která zamezí vyschnutí a lak vám v ní vydrží klidně i půl roku.

27. Za jak dlouho se odpaří alkohol z jídla?
Nejspolehlivější je, když pokrm necháte vařit alespoň minutu. Alkohol se totiž odpařuje už při teplotě 70 stupňů.

26. Jak se starat o orchidej?
Orchidej zalévejte, až když jsou její kořeny stříbrné, což je i dů-vod, proč tyto rostliny kupujeme vždy v průhledném květináči. Zásadní je také kvalita vody, orchideje nesnášejí tvrdou vodu. Ideální je pro ně "dešťovka", ale i tu z kohoutku lze pro květiny změkčit převařením. Orchidej pak postavte do nádoby s vodou a nechte ji napít, že má dost, poznáte podle toho, když její stříbrné kořeny zase zezelenají. A pokud máte doma navíc suchý vzduch, nezapomeňte květinu alespoň jednou denně rosit.

25. Proč se při přípitku ťuká skleničkami?
Jedná se o prastarý rituál, který sloužil k zahnání zlých duchů. Alkohol se totiž latinsky řekne "spiritus", tedy stejně jako duch. Naši předkové tak věřili, že zlí duchové mohou vstoupit do našeho těla spolu s alkoholem, a snažili se je proto odehnat hlasitým cinkáním sklenic.­

24. Kdo jde první do schodů?
Do schodů jde první žena a muž za ní, aby jí poskytl oporu, kdyby zavrávorala. Naopak ze schodů jde první muž, aby v případě pádu mohl dámu zachytit.

23. Škodí celodenní pití zeleného čaje?
Ano, nadměrné pití zeleného čaje nejenže snižuje hladinu vitaminu B1 v organismu, ale má i několik dalších neblahých účinků na naše tělo. "Nadměrná dlouhodobá konzumace tohoto čaje může vyvolat pocity podráždění nebo naopak ospalosti, závratě, bušení srdce, bolesti hlavy a žaludeční potíže," doplňuje Eva Straškrábová.

22. Proč mít značkovou kabelku?
"Investice do kabelky světoznámé značky se vyplatí, neboť neztrácí na hodnotě a i po letech vás bude dobře reprezentovat," radí stylistka Monika Kuželová a dodává, že kupovat byste měla modely z pravé kůže v nadčasovém designu i barvě.

21. Je domácí barvení vlasů škodlivé? Proč si nechat barvit vlasy od profesionálů?
Veronika Kleinerová, majitelka salonů krásy Dolce Diva, jednoznačně doporučuje si vždy zajít k profesionálovi, ačkoli podle ní barvení doma není až tak škodlivé. "Spíše se jedná o to, že barva bývá takzvaně zažraná. Pokud chcete později třeba hnědou barvu stáhnout na světlejší odstín, nepůjde to tak snadno a vlasy dostanou opravdu zabrat. V případě barev pro profesionály takový problém nenastává. Také se vyhnete koncům tmavším, než je odstín u kořínků. Přirozený efekt barvy by ale měl být takový, že jsou vlasy u kořínků tmavší a světlejší u konečků, popřípadě je barva jednolitá. U produktů zakoupených v drogerii však vždy nastane problém, že v koncích je výsledek o pár odstínů tmavší než
u kořínků."

20. Jak odehnat komáry?
Zkrášlete si parapet muškáty a afrikány a komáři se vám vyhnou obloukem. Vůni těchto květin totiž nesnášejí.

19. Opravdu platí pravidlo, že je lepší jíst více, ale častěji a po malých porcích?
Jednoznačně ano. "Tělo tak nezatěžujeme tolik trávením a zajistíme si tím i vyrovnanou hladinu cukru v krvi. Její kolísání v nás totiž vyvolává pocity únavy, hladu nebo chuti na sladké a také se podporuje ukládání nevyužitých sacharidů ve formě tuků," objasňuje Eva Straškrábová ze společnosti Naturhouse.

18. Jaké náušnice k výraznému náhrdelníku?
"K nápaditému náhrdelníku noste zásadně jemné a nenápadné náušnice, aby konečný výsledek nepůsobil lacině a překombinovaně," radí módní redaktorka Monika Kuželová.

17. Jaký je rozdíl mezi micelární vodou, tonikem a pleťovou vodou?
Pleťová voda vám pleť dočistí, zjemní a nestahuje póry, proto je ideální ji používat večer. Naopak tonikum je dobré jako ranní péče, vypíná pleť a stahuje póry, díky tomu bude vaše pokožka chráněná před nepříznivými vnějšími vlivy. A k čemu je dobrá všemi opěvovaná micelární voda? Je to vlastně kombinace pleťové vody, odličovače a tonika. Je zkrátka univerzální, ideální pro jakýkoli typ pleti včetně té citlivé, protože neobsahuje žádné parfemace, parabeny ani alkohol.

16. Kam nanášet parfém, aby co nejdéle vydržel?
Jak jednou řekla Coco Chanel: "Žena by měla nosit svůj parfém na všech místech těla, kde chce být líbána." Nejdéle vám ale vůně vydrží tam, kde máte hmatatelný pulz, což je na vnitřní straně loktů, vnitřní straně zápěstí, podkolenní jamce, za ušima a na spáncích. Parfém patří na tělo, proto ho rozhodně nestříkejte na oblečení!

15. Je pravda, že ve slupkách jablek, mrkve nebo třeba okurky je většina vitaminů?
Ano a Eva Straškrábová upozorňuje, že odstraňováním slupek se ochuzujeme nejen o důležité vitaminy, ale i minerály a především o vlákninu.

14. Jak odstranit skvrny od samoopalovacího krému?
Zkuste rozpůlit citron a fleky s ním několik minut masírovat. Nesnažte se je "vydrhnout" kartáčkem, možná vám to skvrny skutečně částečně odstraní, ale vaše pokožka vám vděčná rozhodně nebude.

13. Kdy se při přípitku sklenkami "ťuká" a kdy se jen pozvednou?
Ťukáme si pouze s vínem nebo sektem. Při ostatních přípitcích a také ve větší společnosti se sklenky jenom pozvednou.

12. Proč je sypaný čaj lepší?
Čaj porcovaný v čajových sáčcích bývá často horší kvality než ten sypaný, a to z jednoduchého důvodu. Ploché čtvercové čajové sáčky neumožňují čajovým lístkům dostatečně se rozvinout, proto se do porcovaných čajů používají nalámané čajové lístky nízké kvality.

11. Můžu kombinovat zlaté a stříbrné šperky a doplňky?
V zásadě ano, je však potřeba dodržovat několik jednoduchých pravidel. Šperky, které jsou vedle sebe, by měly být ze stejného kovu. Sladěné by také vždy měly být náušnice a náhrdelník, hodinky s prsteny na levé ruce včetně snubního, kabelka a pásek.

10. Proč je zelená barva spojená s pocitem závisti?
Spojení "zezelenal závistí" sahá až do dob starých Řeků, kteří věřili, že žárlivé myšlenky vyvolávají zvýšenou tvorbu žluči, která dodává pokožce bledší, zelenkavý odstín.

9. K čemu se hodí černé silonky a kdy je nosit?
"Černé punčochy nebo punčocháče dodávají oblečení eleganci. Lze je nosit nejen večer, ale i během dne. Jen se vyhněte punčochám s leskem. Nosí se velmi průhledné i zcela neprůhledné. Do módy se vracejí i modely síťované, se švem na zadní straně i s různými aplikacemi, jako jsou pruhy, puntíky nebo třeba krajka. V případě, že zvolíte punčochy se vzorem, by oblečení mělo být spíš jednoduché a střihově nekomplikované," doporučuje stylistka Monika Kuželová.

8. Proč kupovat maso u řezníka?
Výběr dobrého masa není tak jednoduchý jako nabrat pár housek v supermarketu. Nehledě na to, že kvalitu masa poznáte podle vůně už při samotném vstupu do řeznictví! Řezník vám navíc nejen poradí, jaké maso bude pro váš recept ideální, ale může vám i nabídnout jeho levnější alternativy nebo ho nakrájet podle vašeho přání.

7. Jak elegantně vyndat sáček z čaje?
Lžičkou naberte čajový sáček, jednou kolem něj obtočte šňůrku, přitáhněte, čímž sáček vyždímáte a pohodlně odložte na přiložený podšálek.

6. Je pro vlasy zdravější používání kartáče, nebo hřebenu?
Hřeben je podle Veroniky Kleinerové rozhodně zdravější, přestože kartáč je pohodlnějším a rychlejším řešením. "Pokud vlasy chcete opravdu česat a ne trhat, je hřeben prostě jemnější a kvalitnější variantou. Pokud máte vlasy ještě mokré, můžete je i lehce prosušit, než je učešete, popřípadě se dá použít hřeben s většími a řidšími zuby."

5. Proč se nosí snubní prsten na levém prsteníčku?
Tuto tradici založili staří Římané a Řekové, kteří věřili, že levý prsteníček je tepnou spojen se srdcem, ve kterém jsou zakořeněny naše city. Aby se únik emocí ze srdce zastavil, nosili na prsteníčku prsten. Navíc je to nejméně pohyblivý prst, a proto je i nejbezpečnější pro nošení nám vzácných šperků.

4. Jak prát bílé tričko s černými rukávy?
Perte ho společně s barevným prádlem na 30 °C. Do bílé várky tento kousek nepatří, protože prací přípravky na ně určené obsahují zjasňovače a bělicí prostředky, kvůli kterým by pak černá vybledla.

3. Co bývá nejčastější chybou v péči o vlasy?
Veronika Kleinerová upozorňuje, že nejčastějším prohřeškem v péči o vlasy je nevhodně zvolená vlasová kosmetika. "Dámy, které přicházejí k nám do salonu, často říkají, že mají mastné vlasy, a proto používají kosmetiku pro mastný typ. Ovšem to si velmi často myslí špatně. Také věšinou nepoužívají kvalitní kosmetiku. Při péči o vlasy opravdu platí, že je vždy vhodnější zakoupit produkty přímo u profesionálů než v jakékoliv drogerii. Tyto přípravky ze salonu jsou silnější, výživnější a samo zřejmě i o poznání kvalitnější."

2. Jak zmrazit ostružiny a ostatní bobulovité plody, aby z nich nebyly slepené hrudky?
Sladké bobuloviny nejdříve zamrazte rozložené po jedné na umělohmotném tácku a až poté je sesypte do sáčku.

1. Je Actimel a podobné výrobky opravdu dobrý pro mé zažívání, nebo je lepší ho nahradit kvalitním bílým jogurtem?
Eva Straškrábová ze společnosti Naturhouse vysvětluje, že bakterie mléčného kvašení s probiotickým účinkem obsahují jak značkové produkty typu Actimel, tak i běžné bílé jogurty. Výběr je proto jen na vás, vaší chuti i momentálním obnosu v peněžence.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama